Шукати в цьому блозі

неділя, 7 квітня 2024 р.

6 клас НУШ .Урок-екскурсія до місцевої водойми (річка, озеро, ставок). Екологічні проблеми водойм своєї місцевості Гідроніми.

 1.Розгляньте карту:

https://geoknigi.com/img/kyiv-atlas/fizychna-karta-kyivskoyi-oblasti.jpg 

Назвіть  водойми Київської області 

водойми Київщини 

 Внутрішні води. Київщина має густу річкову мережу (177 річок завдовжки понад 10 км). Найважливіша водна артерія — Дніпро (довжина його в межах області — 246 км), його головні притоки — Прип'ять, Тетерів, Ірпінь, Рось (праві); Десна і Трубіж (ліві). На території області знаходяться Київське водосховище і частина Канівського водосховища (створені на Дніпрі). Усього в області — 13 водосховищ і понад 2000 озер.

  Проведіть дослідження річки Унави за планом на стор.203, параграф 49  .

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0

 Назва Дніпро є скіфською за походженням. Скіфське Данапр перекладається як «глибока річка» (дан — річка + апр — глибокий). Найдавніші письмові відомості про Дніпро залишив грецький історик і географ Геродот у четвертій книзі своєї історії, що називається «Мельпомена»: Борисфен — так він називав Дніпро.

Прип'ять. Назва річки походить від ст.-укр. При́петь < дав.-рус. Припеть, далі від прасл. *Pri-pętь < *pri + *pęti. Початкове значення «притока». Споріднене зі словами «прип'я́ти», 

«припина́ти». 

Десна. Назва Десна походить від слов'янського слова «десный», тобто — «правий». Оскільки правиця — це «права рука», то назва ріки означає «права річка» або — «річка, що впадає праворуч»

Ірпінь. гіпотези прив'язані до назви річки, що протікає біля Ірпеня та походить від слов'янського слова «рупа» — яма. Річка — це довгаста яма, заповнена водою. Ірпінський краєзнавець О. Передерій записав від старожилів, що річка Ірпінь раніше називалася Єрепень, тому що «єрепенилася» під час повені. Біля верхів'я Ірпеня в Житомирській обл. розташоване с. Яроповичі. Можливо, назва походить від того, що річка, розливаючись, ярилася й пінилася. 

Унава.http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/183521/08-Verbych.pdf?sequence=1

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.